ערוץ הוידאו

כללי, מועדי ישראל

סגולות לחנוכה!!

צפיות: 1060

סגולות לחג החנוכה.

לפחדים : שהסתכל הרבה על הנרות של חנוכה כי ראשי תיבות נפש זה נר פתילה שמן... שזה דברים שקשורים לחנוכה.. וזה מרפא את נפשו את אדם... וטוב לקרוא לשמירה והצלחה את מזמור צ"א בתהילים שזה מזמור "יושב בסתר עליון.." ויש את זה בכל ספר תהילים...

סגולה לרפואה! טוב זה למי שיש נרות משמן זית. אחרי שחנוכייה מתכבה ונשאר בה בדרך כלל קצת שמן.. תמרחו את השמן במקום שכואב לכם שאתם סובלים.. השמן הזה נהפך לקודש.. וזה מסוגל לרפא את הכאבים שיש לאדם בגופו.

סגולה לזרע של קיימא: להקפיד להדר במצווה של הדלקת נרות.. משמן זית זך.. חנוכייה יפה.. להדליק בזמן.. כל מי שמהדר במצווה הזו כתוב יזכה לבנים שיאירו את עולם בתורה!

בחצי שעה שחנוכייה דלוקה.. זה שעת רצון גדולה מאוד! לקבלת תפילות ובקשות ותחנונים.. לכן לרבות בחצי שעה הזו בתפילה ובקשות לעמוד ליד הנרות להסתכל עליהם ולנצל את הזמן הזה...

ראשי תיבות "להדליק נר חנוכה.." זה אותיות נחל... שזה שם כתוב לפי הקבלה! טוב לכוון בשם הזה שאומרים את המילים אלה.. וזה מושך על אדם נחל ענקי של שפע ברכה הצלחה וכו'... {לכן לא מוסיפים את המילה של חנוכה" כי אז הורסים את ראשי תיבות.. אומרים להדליק נר חנוכה בלי של חנוכה..}

שאדם מברך את הברכה שעשה ניסיים לאבותינו... יחשוב על נס שרוצה שהקב"ה יעשה לו.. ומובטח לו שזה שהנס הזה התגשם!!

סגולה לפרנסה-כותב אביו של הרמב''ם-לטגן סופגניות בהרבה שמן. כי כתוב-מאשר שמנה לחמו. ויזכה שיקרעו שטרי חובותיו.
סגולה –כותב הקדושת לוי-לעמוד מול הנרות חנוכה ולחלום על דברים טובים שרוצים שיקרו. זה כמו ה –ו חולם.
לא להתלונן: כותב ר' חיים פלאג'י –מי שלא מתלונן בחנוכה יזכה לראות ניסים. כיון שזה מאוד קשה וזה מעל הטבע, ה' יעשה לו נס מעל הטבע. אוי=17 טוב=17. הכל תלוי בך.
נפש—נר, נשמה פתילה. לקרוא פרק ל' בתהילים-נגד פחדים. ה' העלית משאול נפשי.

לשחק עם הילדים בסביבון-כותב ר' שלמה זלמן אוירבעך-כיון שהיה כתוב על הסביבון-נ,ג,ה,ש.
יזכה שיהיו ילדיו בריאים ב=נפש, ג-גוף. ש-שכל. –השגחה. שיהיה להם השגחה מיוחדת.
לעמוד ליד הנרות –זוהי שעת רצון מאוד גדולה. המלאכים עומדים למעלה מהנרות. כמו שכתוב-שרפים עומדים ממעל לו=לו נרות חנוכה.

סגולה לזיווג: לקרוא את תפילתו של החיד"א הקדוש לזיווג ליד נרות בחנוכייה.. החדי"א זה ראשי תיבות רבי חיים דוד יוסף אזולאי.. הוא צדיק ענק מקובל גדול שחי לפני 200 שנה ותיקן תפילה לזיווג.. שטוב לקרוא אותה תמיד.. אבל במיוחד בחנוכה ליד הנרות... הנוסח של התפילה נמצא בתגובה הראשונה!! ותפילה הזו גם לגברים וגם לנשים.. נכון שזה מדובר בלשון זכר וכ'ו.. אבל גם אישה יכולה להתפלל ולבקש רק במקום "אישה נאה וכו'.." שתבקש גבר נאה וכו'.. תחליף את הלשון לזכר..

רבונו של עולם! בחסדך יצרת עולמך ובראת אדם, ועשית לו עזר, וצויתנו לישא אשה {בחורה אומרת "גבר"..} ולהוליד בנים, והחמירו עבדיך רבותינו זכרונם לברכה שלא לאחר מצוה זו.
ויען חיי האדם בעולם הזה ובעולם הבא תלויים כמעט באשה,{בחורה אומרת "בגבר..} ובעוונותינו הרבים אין עוד נביא ולא בעלי רוח הקדש לדעת איזו ראויה כדי לקיים מצותיך.
לכן בלב נשבר באתי להפיל תחינתי לפניך אב הרחמן, ויהי רצון מלפניך אדני אלוהי ואלוהי אבותי שתתמלא רחמים עלי, ותזמין לי בת {בן} זוג נאה, יראת השם, ובעלת מדות טובות, ובעלת מזל טוב, וטובת שכל, ומוצלחת ומבורכת, כי בזה אוכל לעבוד עבודת הקודש בלי טרדה.
והיה הנערה אשר ידברו לי עליה והיא ראויה, ויש לה יראת השם, ומדות טובות, ומזל טוב, והוגנת לי, ברחמיך הרבים תחון עלי ותטה לבי לגמור הדבר, באופן שאוכל לקיים מצותיך וטוב לי בעולם הזה ובעולם הבא.
אל מלא רחמים! רחום חנון שומר תומך מציל ישר פודה ( עזרני על דבר כבוד שמך.
עשה למען שמך, עשה למען ימינך, עשה למען תורתך, עשה למען קדושתך, למען יחלצון ידידך הושיעה ימינך וענני.
חונני וענני ושמע תפילתי כי אתה שומע תפלת כל פה, ברוך שומע תפלה
יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך אדני צורי וגואלי

זאת חנוכה-
זמן של פקידת עקרות. לומר את הפסוק- אלוקים צבאות שוב נא ופקוד גפן זאת.
ר''ח טבת זמן שנפטר אברהם אבינו-שראה את ישמעאל חוזר בתשובה. טבת=תקבר בשיבה טובה. זמן להתפלל על כל מי שרוצים שיחזור בתשובה.

סגולה לקנות עלית שלישי -של יום האחרון של חנוכה!!
מובא בספר יקרא דעלמא בשם ספרי הקדמונים מי שיקנה ביום אחרון של חנוכה את העליה של זאת חנוכת המזבח שמובא בה סך נדבת נשיאי ישראל לתרומת המשכן, זוכה בברכת שמים עד כדי שהוא וזרעו אחריו ירבה ממונם ורכושם כדי להספיק לזקוקים לכך כל צרכיהם מעתה ועד עולם,בכל זמן שיקיימו רצון הבורא ית''ש ויזכו לשפע לזרע של קיימא, ובנים זכרים, ומזוני רויחא שלא יפסקו כדבר שנאמר (מלאכי ג' י') ''הָבִיאוּ אֶת כָּל הַמַּעֲשֵׂר אֶל בֵּית הָאוֹצָר וִיהִי טֶרֶף בְּבֵיתִי וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת אָמַר ה' צְבָאוֹת אִם לֹא אֶפְתַּח לָכֶם אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי '' וישתדל לקנות עליה זאת בלא פחות מ- דָי זהובים עד כאן לשונו.סגולה בכל השנה לתמוך ולסייע בידי לומדי התורה, ובפרט בימי החנוכה, שזה מסוגל לתקן פגמי הנפש. (יסוד ושורש העבודה שער יב פ''א).מי שזהיר במצוות הדלקת נרות חנוכה, יזכה לחכמה, וינצל מאויבים, ויזכה לקום בתחיית המתים, וינצל מדינה של גיהנם. (סגולות ישראל מערכת ח אות מא). וכן יזכה לאריכות ימים, והרמז בדברי הגמרא (שבת כג,א): ''הנחהעושה מצוה'' – הנחה בגימטריא חיים (68).

תגובה אחת על “סגולות לחנוכה!!”

 1. עופר אלפסי הגיב:

  אבקש לפנות אליי עניין תרומה
  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הודעות לקהילה

 • ספר "פלגי מים" על התורה!

  בסייעתא דשמייא ברגשי גיל ושמחה הנני שמח לבשר על ספרי החדש ספר "פלגי מים" על חמישה חומשי תורה. שעומד לצאת לאור בקרוב ממש בע"ה. ערוך בשפה קלה השווה לכל נפש! חובה בכל בית יהודי!! להקדשות לעילוי נשמת! לחץ כאן לתרומה באתר!

 • הודעה לתושבי פלורידה!!

  הודעה לתושבי פלורידה! אנו שמחים להודיע, שבע"ה מידי יום שני וחמישי יתקיים שיעור מפי הרב יצחק לסרי שליט"א בנושא -פרשת שבוע, ואקטואליה. בקהילת תפארת רפאל -פלנטשיין, פלורידה ארה"ב. בשעה 8.00 בערב!

תגובות אחרונות