ערוץ הוידאו

כללי

פרשת וישב – יש לי חלום!

צפיות: 11

פרשת וישב-יש לי חלום!

בפרשה מסופר על יוסף הצדיק שאחיו שנאו אותו ולא יכלו לדברו לשלום. ויוסף מספר להם על החלומות שלו, על האלומות בשדה, ועל השמש והירח ואחד עשר כוכבים משתחוים לו. והאחים הוסיפו עוד שנוא אותו על חלומותיו ועל דבריו.

ולכאורה , מה התורה צריכה לספר לנו על החלומות?? מה זה בא ללמד אותנו?

ויותר לא מובן? מה הייתה הבעיה שלהם בחלומות שסיפר להם. ?

זה כמו שאחי הקטן יספר לי שהוא רוצה להיות טייס, או ראש ממשלה.. שיהיה גדול.. אני רק יעודד אותו וישמח איתו ביחד.

מדוע שנאו אותו ככ ולא יכלו לדברו לשלום?!

אלא בגלל שיוסף הראה להם : יש לי חלום!! יש לי שאיפות בחיים! לכם אין חלומות! אין לכם שאיפות להגיע לגדולות!! אתם נשארים במקום בלי להתקדם הלאה.. אני עוד יגיע רחוק!!

וזה מה שהכעיס אותם! שהם הבינו שיש לו חלומות והוא יגיע אליהם! זה זה לא סתם חלומות!! אלא זה השאיפות והרצונות שלו להגיע בחיים! וא״כ הוא יממש אותם בקרוב.. וישאיר אותם מאחור..

יוסף הצדיק בא ללמד אותנו שאנחנו צריכים להתחיל לחלום!! ולהפוך חלומות למציאות!

שיהיה לנו שאיפות להתקדם בחיים!! לא להתקע באותו מסלול או עבודה או מסגרת לכל החיים.. אלא תמיד לשאול את עצמך מה הלאה.. איך אני מתקדם מפה.. איך אני מנצל את הזמן לעשות עוד דברים ולהגיע למקומות יותר גבוהים..

יוסף מלמד אותנו: שאם אתה לא חולם, אתה לא תגיע לשום מקום!!

אם רק נסתכל איפה אנחנו היום, ומה יכלנו להיות.. ואיפה החברים שלנו הגיעו.. ואנשים בגילנו להיכן התקדמו.. זה רק ייתן לנו צביטה בלב.. איפה אנחנו? האם יש לנו חלומות?? שאיפות??

חז״ל אומרים כל החלומות הולכים אחר הפה.,

אדם שיש לו חלומות סימן שהוא חושב על אותם דברים במשך היום, שהוא מדבר עליהם.. ולכן הוא גם חולם על זה בלילה והופך חלום למציאות!!

תמיד אנחנו חיים באשליה, זהו אני בסדר, יש לי משכורת, בית, ילדים, הכל מסודר. לא מחפש יותר.

אני אף פעם לא יוכל להיות אדם מצליח, אדם עשיר, תלמיד חכם, אני לא בנוי לזה.. אין לי כלים, לא גדלתי על זה.. המשפחה לא תומכת, ועוד הרבה תירוצים מעין זה..

יוסף בא ללמד אותנו : תפסיק עם התירוצים, תראה אותי בלי תמיכה של המשפחה, כולם שונאים אותי, בלי אימא, בלי אף אחד לידי.. בארץ נכר..

תראה לאיפה הגעתי! להיות מלך במצריים!!! ואיך עשיתי את זה??

בגלל שחלמתי על זה , ולא ויתרתי עד שהגעתי למקום הזה.. עם כל הקשיים שהיו לי בדרך.. זרקו אותי לבור, מכרו אותי למצריים, נכנסתי לכלא 12 שנה.. אבל תמיד האמנתי שיום אחד זה יבא! יום אחד זה יתגשם!!

אמר פעם לותר קינג: יש לי חלום!

מה החלום שלנו?? מה אנחנו רוצים להשיג בחיים..?

כדאי שנתחיל לחלום על זה.. ונהפוך חלום למציאות!

בהצלחה.!

שבת שלום ומבורך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הודעות לקהילה

  • ספר "פלגי מים" על התורה!

    בסייעתא דשמייא ברגשי גיל ושמחה הנני שמח לבשר על ספרי החדש ספר "פלגי מים" על חמישה חומשי תורה. שעומד לצאת לאור בקרוב ממש בע"ה. ערוך בשפה קלה השווה לכל נפש! חובה בכל בית יהודי!! להקדשות לעילוי נשמת! לחץ כאן לתרומה באתר!

  • הודעה לתושבי פלורידה!!

    הודעה לתושבי פלורידה! אנו שמחים להודיע, שבע"ה מידי יום שני וחמישי יתקיים שיעור מפי הרב יצחק לסרי שליט"א בנושא -פרשת שבוע, ואקטואליה. בקהילת תפארת רפאל -פלנטשיין, פלורידה ארה"ב. בשעה 8.00 בערב!

תגובות אחרונות