ערוץ הוידאו

מועדי ישראל

לג' בעומר – להסתכל על הנקודה הטובה בכל יהודי!

מה המנהג ללכת להשתטח על קברו של רשב"י? למה רק הוא זכה שכל עם ישראל מדליקין מדורות? וחוגגים את יום ההילולא שלו?
כי הוא היחיד שהיה יודע להסתכל על כל יהודי. על הנקודה הטובה שיש בו.

צפיות: 52

לג' בעומר - להסתכל על הנקודה הטובה בכל יהודי!
מה המנהג ללכת להשתטח על קברו של רשב''י? למה רק הוא זכה שכל עם ישראל מדליקין מדורות? וחוגגים את יום ההילולא שלו?
כי הוא היחיד שהיה יודע להסתכל על כל יהודי. על הנקודה הטובה שיש בו.

הגמ' בשבת לג: מספרת -שבתחילה שהוא ובנו יצאו מהמערה הוא ראה אנשים עובדים בשדה . ולא הבין איך אנשים עוזבים חיי עולם ועוסקים בחיי שעה. וכל מקום שהיה נותן בו עיניו היה שורף אנשים. מייד יצאה בת קול ואמרה לו להחריב את עולמי יצאתם? תחזרו עוד יב' חודש.
לאחר שנה שהם יצאו הם ראו אדם שרץ בערב שבת עם שתי הדסים. שאל אותו למה זה? אמר לו-אחד כנגד זכור אחד כנגד שמור. ומזה הוא התרגש רשב''י.
אמר, אשריהם ישראל שמצוות חביבות עליהם! איך יהודי רץ לכבוד שבת קודש. ולכן הוא בא והחייה את אלו שהוא הרג לפני כן.
מה קרה בדיוק? אלא הוא הגיע להכרה, שכל יהודי באשר הוא מבפנים רוצה להיות יהודי טוב. כולם רוצים לעשות מצוות ומעשים טובים. רק שצריכים לעבוד בשביל פרנסה, וטרודים בהרבה דברים. אבל כל יהודי שרץ לתפילה, לעשות מצווה. או לשיעור תורה. לא משנה מה אתה עושה. אפילו דבר קטן. זה ממש חשוב למעלה בשמיים. וזה הנקודה הטובה שר' שמעון בר יוחאי מצא בכל יהודי. ולכן הוא אמר, יכול אני לפטור את כל העולם כולו מן הדין. כי באמת כל יהודי רוצה לקיים תורה ומצוות. וכל מה שאדם שעושה עבירה זה משום שנכנסה בו רוח שטות. וזה לא רצונו לעשות כך. וממילא זה לא באמת הוא עשה. ולכן אנו שרים בשיר: ימליץ טוב בעדינו-אדונינו בר יוחאי!
שר' שמעון ממליץ טוב בעד כל יהודי-ולכן כל עם ישראל נקשרו אליו. וחוגגים את יום ההילולא שלו. סביב למדורה.
ומכאן אנו צריכים ללמד, איך להסתכל באור חיובי על כל יהודי באשר הוא, לראות את הנקודה הטובה שבכל אחד, לא לשפוט אנשים.
אפילו שנראה לך שאדם הוא רשע או חוטא, או לא מקפיד על תורה ומצוות, תדון אותו לכף זכות שאולי הוא לא יודע, לא מבין. לא גדל על זה. אבל באמת הוא רוצה לשמור, רוצה להתקרב לבורא עולם! כל יהודי יש בו נשמה יהודית! יש בו ניצוץ שיום אחד יידלק! אם נסתכל על הנקודה הטובה שבכל אחד - נתחזק באהבת ישראל!
כל אחד שרוקד ליד המדורה, יראה את האש ואת השמחה שכולם רוקדים כי זה הנשמה של כל אחד שבוערת מבפנים!
ה' יזכינו!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הודעות לקהילה

  • ספר "פלגי מים" על התורה!

    בסייעתא דשמייא ברגשי גיל ושמחה הנני שמח לבשר על ספרי החדש ספר "פלגי מים" על חמישה חומשי תורה. שעומד לצאת לאור בקרוב ממש בע"ה. ערוך בשפה קלה השווה לכל נפש! חובה בכל בית יהודי!! להקדשות לעילוי נשמת! לחץ כאן לתרומה באתר!

  • הודעה לתושבי פלורידה!!

    הודעה לתושבי פלורידה! אנו שמחים להודיע, שבע"ה מידי יום שני וחמישי יתקיים שיעור מפי הרב יצחק לסרי שליט"א בנושא -פרשת שבוע, ואקטואליה. בקהילת תפארת רפאל -פלנטשיין, פלורידה ארה"ב. בשעה 8.00 בערב!

תגובות אחרונות